Zľava 25% Veľkosť: S Farba: Žltá Neónová

Plutvy MARES X-STREAM S Žlutá Neonová

  • Katalógové číslo: 410019
  • Výrobca: MARES
Kategória
Plutvy

Plutvy MARES X-STREAM

X-Stream

• NOVÁ VRECKO PRE NOHU, BEZ „PADÁKOVÉHO EFEKTU“
• NAJNOVŠEJ GENERÁCIE OPB 
• MIMORIADNE ĽAHKÁ HIGH-TECH PLÚTEV FUTURISTICKÉHO VZHĽADU

Viac ako dva roky vývoja sú zavŕšené novým produktom, ktorý sa môže pýšiť niekoľkými super. Neprehliadnuteľné je nové vrecko pre nohu, vyrobené z troch rôznych materiálov: pevné materiály zaručujú optimálny prenos sily, mäkké a pružné materiály perfektné prispôsobenie tvaru nohy. Konvenčné vrecko pre nohu „zachytí“ pri plávaní veľké množstvo vody, čím vzniká odpor, ako napríklad pri páde padáku. Tomuto javu teraz zabraňujú otvory v hornej a spodnej časti, vďaka ktorým je vrecko pre nohu navyše oveľa mäkšie a pružnejšie. Minulosťou je tiež prisávanie nohy ku vrecku a ťažké odnímanie plutiev. 
Systém OPB umožňuje udržať list plutvy v optimálnom uhle po celú dobu cyklu kopu. Zatiaľ čo tradičné plutvy sú efektívne iba pri malej časti kopu, systém OPB potápači zaručuje konštantný výkon a plynulý priebeh pohybu. Uprostred listu je široká lamela, ktorá odvádza veľké množstvo vody do kanálikov. Výsledkom je väčší tlačný efekt s rovnakým množstvom úsilia.
Výkon plutvy podporuje aj jej nízka hmotnosť. Plávanie s ľahšou plutvou je efektívnejšie a pre potápačov menej namáhavé. 
Žiadna high-tech plutva doteraz nebola taká ľahká, ako X-stream!.


X-Stream video: 
http://youtu.be/CUqoz9ZIszE

TECHNOLÓGIA:

TROJ MATERIÁLOVÁ KONŠTRUKCIA

3 špecifické materiály pre maximálnu pružnosť, životnosť a odolnosť. Výsledkom je lepší výkon vo všetkých potápačských podmienkach. 

OPB - OPTIMIZED PIVOTING BLADE

Umožňuje udržať list plutvy v optimálnom uhle po celú dobu cyklu kopu. Zatiaľ čo tradičné plutvy sú efektívne iba pri malej časti kopu, systém OPB potápači zaručuje konštantný výkon, plynulý priebeh pohybu a efektívny pohyb s minimalizáciou námahy. 

VÝKONNOSTNÉ KANÁLKY

Princíp fungovania výkonnostných kanálikov spočíva v tom, že do kanálikov vteká oveľa väčšie množstvo vody, než v prípade iných plochých plutiev porovnateľnej veľkosti. Výsledkom je väčší tlačný efekt, s rovnakým množstvom úsilia. 

DIEROVANÁ VRECKO NA NOHU

Obmedzujúcimi faktormi pri tradičných páskových plutvách sú hmotnosť a „padákový efekt“. Pri plávaní s plutvami sa voda dostáva medzi nohu a vrecko pre nohu, čím vzniká odpor, ako napríklad pri otvorenom padáku. Tomuto javu teraz zabraňujú otvory, vďaka ktorým je vrecko pre nohu oveľa mäkšie a pružnejšie. Minulosťou je tiež prisávanie nohy ku vrecku a ťažké odnímanie plutiev. 

 

Detail produktu

Materiál: Thermoplastic rubber-Technopolymers

Dĺžka čepele: 37cm / 14.6in (size R)

Plocha ťahu čepele: 750cm² / 116.3in² (size R)

Hmotnosť plutvy: 0.7kg / 1.5lb (size R)